5 قانون موفقيت در بازاريابي ديجيتالي
24/08/1395

یکی از اصول مهم در دنیای کسب و کار امروز، بازاریابی دیجیتالی است و هر کس که بخواهد در حوزه کاری خود رشد کند باید به روند بازار و فن‌آوری، رویکردی تحلیل داشته باشد. با گذشت زمان خواسته‌های مشتریان تغییر می‌کند و این موضوع، اهمیت داشتن یک استراتژی مناسب در بازاریابی دیجیتال را پررنگ‌تر می‌کند. اگر زمان و دانش کافی در اختیار ندارید می‌توانید این امور را به یک شرکت رسانه دیجیتال بسپارید.

در این مقاله می‌خواهیم 5 قانون بازاریابی دیجیتال که برای موفقیت باید به آن‌ها توجه کنید را در اختیارتان بگذاریم:

 

1- با مخاطبان خود ارتباط ایجاد کنید

تنها محصولات و خدمات خود را از طریق بازاریابی دیجیتالی به مشتریان ارایه نکنید؛ بلکه با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. موفقیت در شبکه‌های اجتماعی، وب سایت و ديگر رسانه ها،  شواهد این ادعا هستند. بنابراین شما باید نیازها، نگرانی‌ها و چالش‌های مشتریان خود را درک کرده و به آن‌ها چیزی را ارایه کنید که آن‌ها نیاز دارند. شخصی سازی و ارایه کردن محتوای مرتبط براساس دانش و اطلاعات زمان بر است، بنابراین با مشتریان خود با محتواهای ساده و بصری ارتباط برقرار کنید.

 

2- تعاملات خود را افزایش دهید

در دنیای امروز مردم مشتاق به تعاملات اجتماعی و ایجاد ارتباط با مردم، برند و محصولات هستند. پس همواره تلاش کنید که با راه‌های مختلف این حس را در مشتریان خود ایجاد کنید که با افرادی که در پشت نام تجاری هستند، ارتباط دارند.

 

3- به محتواي سمعي و بصري توجه کنید

اگر به پلتفرم‌های شبکه های اجتماعی که هر روز افزایش پیدا می‌کنند؛  مانند  فیس‌بوک، اینستاگرام، اسنپ چت و غیره توجه کنید، خواهید دید که مهم نیست محتوای شما چقدر خوب است، مهم این است که از نظر بصری برای مشتریان جذاب باشد و بتوانند با آن تعامل ایجاد کنند. قدرت عناصر بصری در این است که برای مدت طولانی در ذهن باقی می‌مانند. برای مثال یک انفوگرافیک یا یک تصویر قوی باعث می‌شود که پستی که شما منتشر می‌کنید، موفق باشد.

 

4- قانون 80-20 را دنبال کنید

این اصل شناخته شده است که تقریبا 80 درصد از مشتریان تمایلی به فعالیت‌ها و تلاش‌های شما در بازاریابی دیجیتال ندارند و 20 درصد بقیه زمان بیشتری را صرف آن می‌کنند. از این تعداد، تنها 5 درصد به نتیجه خواهد انجامید و منجر به سود برای شما می‌شود. پس هنگام برنامه‌ریزی برای کمپین‌های بازاریابی دیجیتالی، استراتژی‌ها خود را طوری تنظیم نمایید که  آن 20 درصد را در برگیرد.

 

5- تجزیه و تحلیل و بهینه سازی را فراموش نکنید

دنیای بازاریابی دیجیتال به سرعت در حال تغییر است و اگر شما ثابت باقی بماند مسیر پیشرفت را طی نخواهید کرد. بنابراین همواره نتایج فعالیت‌های خود را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید و به طور مداوم تلاش در بهبود داشته باشید. فراموش نکنید استراتژی که امسال موفق است، سال آینده موفق نخواهد بود. حتی در بعضی موارد می‌توان گفت که گاهی ماه به ماه  این تغییرات باید  لحاظ شوند.

تکنولوژی، شبکه های اجتماعی و سیستم‌های بازاریابی دیجیتال به طور مستمر در حال پیشرفت هستند. بنابراین اهمیتی ندارد که شما بر روی کدام پلتفرم تمرکز کرده‌اید، این قوانین به شما کمک خواهند کرد که پیشرفت کنید.

 

 

منبع: Your Story - نوامبر 2016


   تعداد بازدید ( 415 )
در دنياي امروز ، بيشترين درگاه ورود به اينترنت از طريق app ها است . و اين اهميت آنها را مشخص ميکند . براي موفقيت در فضاي آنلاين مهمتر از داشتن يک وب سايت خوب و بالا بردن رتبه آن در موتورهاي جستجو ميبايست به فکر ايجاد يک app باشيم . اما مشکل اينجاست که چه کار کنيم در app store ها ديده شويم
وقتي ابعاد تئوري "جلب توجه و جذب" و انواع جذابيت را از زبان دکتر روستا شنيدم ، فهميدم که اينها دقيقا" همان مفاهيمي هستند که ما در بازاريابي ديجيتالي با impression rate و engagement rate و conversion rate ميشناسيم
يکي از دغدغه هاي صاحبان کسب و کار الکترونيکي اينست که آيا محصول (کالا و خدمات ) جديد ميبايست با domain جديد معرفي شود و يا در زير مجموعه sub domain) domain ) و يا در زير مجموعه فهرست ( sub folder ) قرار گيرد؟
همانطور که می‌دانید لینکدین یکی از شبکه‌های اجتماعی حرفه‌ای است که بیش از 135 میلیون فرد حرفه‌ای در سراسر دنیا در آن فعال هستند و یک ابزار مناسب برای ارتباط کسب و کارها با یکدیگر به شمار می‌رود. متاسفانه بسیاری از شرکت‌ها قدرت این شبکه اجتماعی را نادیده می‌گیرند.