استفاده از واقعيت افزوده (AR) در آرايشگري
25/08/1395

Sephora Visual Artist به مشتریان اجازه می‌دهد تا بتوانند با استفاده از ربات مسنجر فیس‌بوک محصولات ایده‌آل خود را انتخاب کنند.
شرکت زنجیره‌ای فرانسوی لوازم آرایش، Sephora، با همکاری شرکت واقعیت افزوده ModiFace، یک آرایشگر  مجازی (Sephora Visual Artist) را توسعه دادند که مشتریان می‌توانند به راحتی و تنها از طریق صفحه نمایش کامپیوتر خود محصولات آرایشی مختلف را امتحان کنند.

اپلیکیشن این ابزار نیز که از طریق مسنجر فیس‌بوک عمل می‌کند به کاربران اجازه می‌دهد تا عکس خود را آپلود و سپس مناسب‌ترین آرایش مناسب با چهره را انتخاب کرده و در نهایت محصولات مرتبطی که در مجموعه Sephora وجود دارد به آن‌ها عرضه می‌گردد. در واقع این پلتفرم با استفاده از سیستم تشخیص چهره سه بعدی عمل می کند.

پرهام اعرابی (Parham Aarabi ) مدیر عامل ايراني  شرکت واقعیت افزوده ModiFace بیان کرد که مردم از این تکنولوژی بیشتر برای کشف استفاده می‌کنند. برای مثال آن‌ها یک لباسی را پوشیده‌اند و می‌خواهند رژلبی دقیقا با همان رنگ را پیدا کنند. یا محصولی را در فروشگاه پیدا کرده‌اند و می‌خواهند محصولات مشابه با آن از برندهای دیگر را ببینند.

مانند اپلیکیشن که به کاربران اجازه می‌دهد با آپلود عکس بتوانند مدل موی خاص یا یک سبک عینک را تجسم کنند، این پلتفرم نیز به آن‌ها این امکان را می‌دهد که ببینند محصولات آرایشی ارایه شده توسط مجموعه Sephora در دنیای واقعی چگونه هستند.

در نتیجه کابران خدماتی مشابه با آنچه در فروشگاه‌های Sephora ارایه می‌شود، دریافت خواهند کرد بدون آنکه منزل خود را ترک کنند. از آنجایی که بخش قابل توجهی از بازار هدف این شرکت در رسانه‌های دیجیتال فعال هستند، جای تعجب نیست که این شرکت پلتفرم خود را در فیس‌بوک اجرایی کرده و تمایل به فروش آنلاین دارد.

 

استفاده از محتواي وب سايت دکتر حميدرضا اسماعيل خو بدون ذکر منبع پيگرد قانوني دارد . 

منبع: luxury Daily - آوریل 2016


   تعداد بازدید ( 664 )
اينکه مدل کسب و کار اتاقهاي پرو هوشمند چقدر موفق خواهد شد، آينده مشخص ميکند . اما سعي و تلاش شرکتها در ارايه خلاقانه ارزشهاي جديد به مشتريان ، و ارايه يک تجربه خريد جديد ميتواند تبديل به يک مزيت رقابتي شود .
نمونه هایی از Gamification به عنوان استراتژی بازاریابی در اطراف ما وجود دارند. یکی از بارزترین آن ها برنامه «نایک پلاس» شرکت نایک می باشد، که پلتفرمی است که وقتی شرکت کنندگان به اهداف مشخصی رسیدند به آن ها پیام متنی و اشکال گرافیکی در دستگاه های موبایل یا دستبندهای ویژه ای جایزه بدهد.
يکي از تکنيکهاي بازاريابي قرن بيست و يکم ، کنار گذاشتن کمپينهاي تبليغاتي در بازاريابي و استفاده از آدم هايي است که واقعا از يک برند خوششان مي آيد و به مقبوليت آن برند در جامعه هم کاري ندارند. اما مشکل اصلي پيدا کردن اين آدمهاست.
سیستم ناوبری یا هدایت خودروهای دیزلی یا وسایل نقلیه الکترونیکی هر روز در حال پیشرفت است اما سال گذشته اخباری مبنی بر استفاده از تکنولوژی واقعیت افزوده در سیستم هدایت خودروهای فولکس واگن منتشر شد. در این گزارش بیان شده بود که