چرا محتوای ویدیویی مهم است؟
28/08/1395

در دنیای امروز که رقابت در حوزه بازاریابی آنلاین بسیار زیاد است. پیدا کردن راه های جدید برای شناساندن محصول و خدمات کسب و کار شما شاید کار ساده‌ای نباشد. یکی از جنبه‌های کلیدی برای حضور موثر در دنیای آنلاین و رونق کسب و کار شما ویدیو است.

تصاویر بصری یک راه میانبر برای ارایه ساده اطلاعات به مشتریان است. ویدیو 3 مزیت برای کسب و کار شما دارد که می‌تواند افراد را جذب نماید و آن ها را مشتاق نماید تا توجه بیشتری به محتوای ارایه شما کنند.

 

1-  احتیاج به توجه زیادی ندارد

هنگامی که شما ویدیویی را در وب سایت خود قرار می‌دهید، این امکان را برای بیینده ها فراهم می‌سازید که اطلاعات را در قالبی ساده به دست آورند و نیاز ندارند که وقت زیادی را صرف آن نمایند.

جهان دیجیتال امروز باعث شده که افراد وقت کمتری را برای موضوعات مختلف صرف کنند و این اهمیت زیادی دارد که شما بتوانید محتوای خود را کوتاه و سریع و ساده به مخاطبان خود منتقل کنید.

مطالعات مختلف نشان داده است که مصرف کنندگان تعامل بیشتری با محتواهای بصری که آموزشی و سرگرم کننده بود و آن‌ها را درگیر موضوع نمایند، دارند.

احتمال اینکه ویدیوهای که در وب سایت شما قرار دارد، دیده شود بسیار بیشتر از مقاله ای است که بسیار کامل و جامع باشد.

 

2- ارتباطی تنگاتنگ با افراد برقرار می کند

البته فراموش نکنید که همواره تولید محتوای متنی خوب باید یکی از اهداف شما در بازاریابی آنلاین باشد، اما ویدیوها این امکان را به شما می‌دهند که با مخاطب ارتباط تنگاتنگ برقرار نمایید. هنگامی که می‌خواهید ویدیو بسازید گزینه‌های زیادی پیش روی شماست، برای مثال شما می‌خواهید یک ویدیو خو‍ش‌آمدگویی برای معرفی کسب و کار خود بسازید؛ با صحبت کردن با افراد به صورت چهره به چهره در ویدیو   اجازه می‌دهید که مخاطبان ارتباط بهتری با شما برقرار کرده و این موضوع در نهایت منجر به شخصی سازی تجربیات گردد. هنگامی که بازدید کننده ها با تصویر با شما ارتباط برقرار کنند بیشتر علاقه مند هستند که محصولات و خدمات شما را استفاده کنند یا حداقل به صورت مستمر به وب سایت شما سر بزنند.

 

3- راه های مختلفی برای معرفی کسب و کار شما وجود دارد

یکی دیگر از جنبه‌هایی که باعث می‌شود ویدیوها قدرتمند باشند این است که راه‌هایی متنوعی را در اختیارتان می‌گذارد که بتوانید کار خود را به بازار عرضه کنید. برای مثال، با ویدیوهای ساده آموزشی مانند اینکه مرحله به مرحله چگونه کاری را انجام دهند می‌توانید ارتباط بیشتری با مخطبان داشته باشید. همچنین  شما می‌توانید  با ساخت ویدئوهایی درباره «آشنایی با گروه» تنوع شخصیتی و تجارب نیروی کار شرکت خود را به نمایش بگذارید.

همچنین با تولید فیلم های سرگرم کننده، از راهی طنز، جنبه‌های کسب و کار خود را نشان دهید. برای مثال یک مجموعه خدماتی حیوانات خانگی، این فرصت را دارد که با نشان دادن اینکه در مجموعه آن‌ها حیوانات چگونه از امکانات آن لذت میبرند، خود را به مشتریان معرفی کنند. قطعا همه با دیدن ویدیویی که در آن در محیطی باز حیوانات خانگی مشغول بازی با توپ هستند لذت خواهند برد.

این نوع ویدیوها معمولا به سرعت در شبکه های اجتماعی دیده می‌شوند و می‌تواند فرصت های بازاریابی بیشتری را برای کسب و کارتان فراهم کنند.

آینده را پیش روی خود داشته باشید

سرمایه گذاری شما در بخش محتواهای بصری که علمی، سرگرم کننده و تعامل برانگیز باشد قطعا برای کسب و کار شما و جذب مخاطب بسیار موثر خواهد بود. محتواهای بصری توجه بیشتری را نسبت به محتواهای نوشته شده جلب می‌کند. استفاده از فیلم های مناسب می توانید به راحتی محصولات و خدمات شما را به مخاطبان عرضه کنید.

 

 

منبع: business  2 community - اکتبر 2016


   تعداد بازدید ( 507 )
شرکت هایی هستند که شما برای خرید ماست، پوشک یا ریش تراش به آن ها مراجعه می کنید و آن ها اطلاعات شخصی شما را در مورد عادت هایتان جمع آوری می کنند. سپس آن اطلاعات را گرفته و از آن ها برای فروش محصولات بیشتر به شما استفاده می کنند.
در ساليان بسيار دور ، فروشندگان دوره گرد براي بازاريابي و فروش محصولات خود مجبور بودن محله به محله و شهر به شهر عزيمت کنند و در ميدانهاي اصلي و پارکها به شرح کالاها و خدمات خود بپردازند . (برده داران هم براي فروش برده هاي خود از اين روش استفاده ميکردند)
ز زماني که انسانها توانستند با زبان بدن و اصوات ارتباط برقرار کنند ، تا به امروز که ما سبد بسيار متنوعي از محتواهاي ديجيتالي و غير ديجيتالي در اختيار داريم ، همواره محتوا و استفاده از آن جهت رسيدن به اهداف شخصي و گروهي مورد توجه بوده است. در اين چند هزار سال بشر سعي کرده است که ابزاري را انتخاب کند و يا بسازد که محتوا با تاثير گذاري بيشتري منتقل شود .
آیا به دنبال ایجاد یک استراتژی بازاریابی محتوا هستید؟ درست آمدید. اما، اما قبل از ورود به بحث، یک بحث مهم هست که باید بدانید: استراتژی بازاریابی محتوا متفاوت از استراتژی محتوا هست