مزایای بازاریابی محتوایی
29/08/1395

بازاریابی محتوایی قطعا  یک ابزار مهم برای بازاریابی است و هرچقدر که زودتر مدیران کسب و کارها متوجه اهمیت آن شوند قطعا می‌توانند مسیر بهتری را در بازار طی کنند.
معمولا بازار هدف، محتوایی را که تنها تلاش می‌کند مخاطب را جلب آن برند و بالابردن  نام آن کند را نمی پسندد و در عوض به دنبال محتوایی هستند که اطلاعات مفیدی در اختیارشان بگذارد و سرگرم کننده باشد. 

در دنیای مدرن امروز که ارتباطات سرعت زیادی دارد و به راحتی می‌توان به اطلاعات زیادی دست یافت، مرکز بازاریابی، بازاریابی محتوایی است و برای شروع کار  باید همه جوانب آن را بررسی کرد تا محتوای تولیدی بتواند پاسخگوی فرصت هایی باشد که کسب و کار کوچک با آن مواجه می‌شود. محتوا باید آموزشی بوده و باعث ایجاد دید جدیدی در مخاطب شود تا مخاطبان در نهایت در شبکه‌های اجتماعی آن را با دیگران به اشتراک بگذارند.

کیفیت محتوای تولیدی یکی از مواردی است که باید به آن توجه زیادی کرد زیرا می‌تواند آگاهی را در مخاطبان هدف شما افزایش دهد. هرچه محتوای تولیدی شما با کیفیت‌تر باشد، مصرف کنندگان علاقه زیادتری به نام تجاری شما خواهند داشت.

مشتریان بالقوه معمولا پس از بررسی‌های دقیق در محتواهای ارایه شده به آن‌ها از سوی کسب و کارهای مختلف تصمیم گیری می‌کنند. امروزه وب سایت ها و وبلاگ ها نقش مهمی در روند خرید از بازار ایفا می‌کنند. بازاریابی محتوایی باعث می‌شود که مخاطبان وقت بیشتری را در وب سایت آن شرکت صرف نمایند و تعامل مشتریان با کسب و کارها در شبکه های اجتماعی باعث می‌شود که آمار بازدید سایت ها بالاتر رود.

بازاریابی محتوایی تلاش می‌کند که جامعه هدف را به سمتی سوق دهد که آن‌ها مایل باشند که در مجموعه مخاطبین محتواهای تبلیغاتی آن برند قرار بگیرند (مانند عضویت در خبرنامه یا دنبال کردن در شبکه های اجتماعی). کسب و کارهای کوچکی که بتوانند این کار را بهتر انجام دهند، در این رقابت پیروز خواهند بود. زیرا فروش و ارایه خدمات همواره بعد از این مرحله محقق می‌شود و قطعا بسیار ارزان قیمت تر از خرید تبلیغات است.منبع: Jobs & Hire – نوامبر 2016

 

   تعداد بازدید ( 507 )
شرکت هایی هستند که شما برای خرید ماست، پوشک یا ریش تراش به آن ها مراجعه می کنید و آن ها اطلاعات شخصی شما را در مورد عادت هایتان جمع آوری می کنند. سپس آن اطلاعات را گرفته و از آن ها برای فروش محصولات بیشتر به شما استفاده می کنند.
در ساليان بسيار دور ، فروشندگان دوره گرد براي بازاريابي و فروش محصولات خود مجبور بودن محله به محله و شهر به شهر عزيمت کنند و در ميدانهاي اصلي و پارکها به شرح کالاها و خدمات خود بپردازند . (برده داران هم براي فروش برده هاي خود از اين روش استفاده ميکردند)
ز زماني که انسانها توانستند با زبان بدن و اصوات ارتباط برقرار کنند ، تا به امروز که ما سبد بسيار متنوعي از محتواهاي ديجيتالي و غير ديجيتالي در اختيار داريم ، همواره محتوا و استفاده از آن جهت رسيدن به اهداف شخصي و گروهي مورد توجه بوده است. در اين چند هزار سال بشر سعي کرده است که ابزاري را انتخاب کند و يا بسازد که محتوا با تاثير گذاري بيشتري منتقل شود .
آیا به دنبال ایجاد یک استراتژی بازاریابی محتوا هستید؟ درست آمدید. اما، اما قبل از ورود به بحث، یک بحث مهم هست که باید بدانید: استراتژی بازاریابی محتوا متفاوت از استراتژی محتوا هست