چرا بازایابی محتوایی اهمیت دارد؟
30/08/1395

احتمالا شما هم زیاد شنیده اید که محتوا به مانند یک پادشاه است اما در عین حال می‌دانیم که در اکثر موارد یک محتوا به تنهایی نمی‌تواند تغییری ایجاد کند. اما چه تفاوتی بین داشتن استراتژی و متناسب بودن آن با کسب و کار است؟ در اینجاست که تفاوت بین محتوا و بازاریابی محتوایی مشخص می‌شود.

با داشتن یک محتوای خوب چرا سرمایه‌گذاری مناسب در بخش استراتژی بازاریابی محتوا مهم است؟

 

مزایای بازاریابی محتوایی

 

1- آمار بازدید وب‌سایت شما را افزایش می‌دهد

هنگامی که می‌خواهید برای اجرای یک استراتژی بازاریابی محتوایی برنامه‌ریزی کنید؛ نباید برای تولید محتوا عجله نمایید، بلکه به جای آن تلاش کنید تا مخاطبان هدف خود را مشخص کنید و بررسی کنید که از چه راهی می‌توانید با آن‌ها ارتباط بهتری داشته باشید. با توجه به مخاطبان شما ممکن است توییتر، فیس‌بوک، لینکدین یا یوتیوب را انتخاب کنید. اما در نهایت این مهم است که هر پلتفرمی به نوع خاصی از محتوا نیاز دارد.

هنگامی که متوجه شوید جامعه مخاطبان هدف شماوقت خود را بیشتر در کدام پلتفرم می‌گذارنند، در آن زمان می‌توانید محتوای متناسب با مخاطبان و آن پلتفرم تهیه کنید. تلاش کنید تا به وسیله محتوای تولید شده شانس خود را برای ارتباط با مخاطبان افزایش دهید. اگر محتواهای شما برای آن ها جذاب باشد، قطعا به وب سایت شما سر خواهند زد.

 

2- به نام تجاری شما اعتبار می‌بخشد

همانطور که در بالا اشاره کردیم، بازاریابی محتوایی تنها تولید یک یا دو محتوای خوب نیست، بلکه باید دارای استراتژی باشد که به درستی اجرا شود. اگر به طور مداوم یک محتوای باارزش و مرتبط که بسیار خوب نوشته شده باشد را در اختیار مخاطبان خود قرار دهید، قطعا کسب و کار شما شناخته خواهد شد اما این همه چیز نیست؛ بلکه در نهایت باید میزان اعتماد مشتریان به برند شما بیشتر شده و فروش شما افزایش یابد (افزایش میزان بازگشت سرمایه یا ROI).

 

3- رتبه وب‌سایت شما را بهتر می‌کند

موتورهای جستجوی مانند گوگل از سه جنبه اصلی بر ای تعیین اینکه چه وب سایتی در رتبه بالاتری قرار گیرد، استفاده می‌کنند. این سه عامل هوش مصنوعی موتور جستجو، محتوای صفحات و لینک‌ها می‌باشد. پس محتوا و لینک‌ها در ارتباط با بازاریابی محتوایی است. چگونه این موارد  می‌تواند به بهبود رتبه سایت کمک کند؟

با این فرض که محتوای تولیدی شما بسیار با کیفیت است قطعا سایت‌های مختلف به سایت شما لینک خواهند داد. این لینک ها یکی از موارد اساسی در افزایش رتبه وب‌سایت شما در موتورهای جست‌جو است. همچنین باعث می‌شود که از سایت‌های مختلف بازدیدکنندگان به سایت شما مراجعه کرده و ترافیک سایت شما زیاد شود. هنگامی که بازدیدکنندگان مطالب شما را بخوانند، آن را با دیگران در شبکه‌های دیگر به اشتراک خواهند گذاشت. همه این ها در مجموعه رتبه وب‌سایت شما را افزایش می‌دهد.

 

4- مخاطبان همیشگی و وفادار به برند خود خواهید داشت

مردم علاقه‌مند به چیزهای رایگان هستند. پس اگر شما به آن‌ها به طور مستمر و رایگان اطلاعات مفیدی بدهید، به نام تجاری شما علاقه‌مند خواهند شد. اگر این کار را حداقل برای شش ماه به طور مداوم انجام دهید، خوانندگانی خواهید داشت که درباره برند شما شک نخواهند کرد.

 

در نهایت همواره به یاد داشته باشید که تولید محتوا با عرضه کردن آن یکسان نیست. محتوای با کیفیت بدون بازاریابی محتوایی مخاطبان کمی خواهد داشت. پس مطالب خود را در جایی منتشر کنید که مخاطبان شما حضور دارند، این تنها راهی است که میتوانید به وسیله آن کسب و کار خود را گسترش دهید.

 

 

 

منبع: Mobile Marketing Watch – اکتبر 2016


   تعداد بازدید ( 535 )
شرکت هایی هستند که شما برای خرید ماست، پوشک یا ریش تراش به آن ها مراجعه می کنید و آن ها اطلاعات شخصی شما را در مورد عادت هایتان جمع آوری می کنند. سپس آن اطلاعات را گرفته و از آن ها برای فروش محصولات بیشتر به شما استفاده می کنند.
در ساليان بسيار دور ، فروشندگان دوره گرد براي بازاريابي و فروش محصولات خود مجبور بودن محله به محله و شهر به شهر عزيمت کنند و در ميدانهاي اصلي و پارکها به شرح کالاها و خدمات خود بپردازند . (برده داران هم براي فروش برده هاي خود از اين روش استفاده ميکردند)
ز زماني که انسانها توانستند با زبان بدن و اصوات ارتباط برقرار کنند ، تا به امروز که ما سبد بسيار متنوعي از محتواهاي ديجيتالي و غير ديجيتالي در اختيار داريم ، همواره محتوا و استفاده از آن جهت رسيدن به اهداف شخصي و گروهي مورد توجه بوده است. در اين چند هزار سال بشر سعي کرده است که ابزاري را انتخاب کند و يا بسازد که محتوا با تاثير گذاري بيشتري منتقل شود .
آیا به دنبال ایجاد یک استراتژی بازاریابی محتوا هستید؟ درست آمدید. اما، اما قبل از ورود به بحث، یک بحث مهم هست که باید بدانید: استراتژی بازاریابی محتوا متفاوت از استراتژی محتوا هست