اهمیت استراتژی محتوا
01/09/1395

 

تولید محتوا بدون استراتژی یعنی تولید محتوای بی‌هدف و همان «پَرت‌کردن محتوا» که در بالا به آن اشاره کردم.

این مسئله فقط باعث هدر رفتن هزینه، انرژی و تلاش نیست، بلکه می‌تواند اثرات منفی‌ای را در خود پنهان کرده باشد. برای مثال ممکن است در پیام‌های بازاریابی شما اختلال ایجاد کند، به مخاطبان شما سیگنال‌هایی را بفرستد که بهتر است فرستاده نشود و یا حتا فراتر از آن به اعتبار و هویت برند آسیب بزند.

استراتژی محتوا باعث می‌شود تا محتوایی تولید شود که مفید و مناسب مخاطب و بازار مورد فعالیت شما باشد و پس از تولید نیز، به شما راه رساندن بهینه محتوا به مخاطبان را نشان می‌دهد و برای پس از آن نیز برنامه دارد.

تولید محتوا بدون استراتژی مانند تشبیه زیر است:

مقصد آن‌سوی رودخانه (چشم‌انداز)، هدف ساختن پل روی رودخانه.

حال اگر ندانیم که چگونه، با چه ابزارها و موادی، با چه محاسبات و برنامه‌ای مهندسی، قرار است این پل را بسازیم، و بدون در نظر گرفتن این موارد شروع کنیم به ساختن، آیا پلی ساخته خواهد شد؟ آیا پس از ساختن، آب آن را نخواهد برد؟ آیا اصلا قابل عبور هست؟!

 


   تعداد بازدید ( 440 )
شرکت هایی هستند که شما برای خرید ماست، پوشک یا ریش تراش به آن ها مراجعه می کنید و آن ها اطلاعات شخصی شما را در مورد عادت هایتان جمع آوری می کنند. سپس آن اطلاعات را گرفته و از آن ها برای فروش محصولات بیشتر به شما استفاده می کنند.
در ساليان بسيار دور ، فروشندگان دوره گرد براي بازاريابي و فروش محصولات خود مجبور بودن محله به محله و شهر به شهر عزيمت کنند و در ميدانهاي اصلي و پارکها به شرح کالاها و خدمات خود بپردازند . (برده داران هم براي فروش برده هاي خود از اين روش استفاده ميکردند)
ز زماني که انسانها توانستند با زبان بدن و اصوات ارتباط برقرار کنند ، تا به امروز که ما سبد بسيار متنوعي از محتواهاي ديجيتالي و غير ديجيتالي در اختيار داريم ، همواره محتوا و استفاده از آن جهت رسيدن به اهداف شخصي و گروهي مورد توجه بوده است. در اين چند هزار سال بشر سعي کرده است که ابزاري را انتخاب کند و يا بسازد که محتوا با تاثير گذاري بيشتري منتقل شود .
آیا به دنبال ایجاد یک استراتژی بازاریابی محتوا هستید؟ درست آمدید. اما، اما قبل از ورود به بحث، یک بحث مهم هست که باید بدانید: استراتژی بازاریابی محتوا متفاوت از استراتژی محتوا هست