اهمیت بازاریابی محتوایی در صنعت خودرو
02/09/1395

یکی از بازارهایی که به دلایل پیچیدگی محصول و جوان بودن سن بازار هدف  در جستجوی محتوای بیشتر است،  بازار خودرو می‌باشد و بازاریابی محتوایی که یک ابزار حیاتی برای هر کسب و کاری است می تواند در صنعت خودرو نیز بسیار تاثیرگذار باشد. اینکه تنها به مشتریان خود بگویید نماینده چه شرکتی هستید کافی نیست، بلکه می‌توانید با دادن اطلاعات مفید و پاسخ به سوال های احتمالی آن‌ها درباره خودروهایتان، به مشتریان بالقوه خود حس اعتماد بدهید. با استفاده از بازاریابی محتوایی می‌توانید خودروهای بیشتری بفروشید و در رقابت زیاد دنیای تجارت از رقبای خود پیشی بگیرید.

براساس اعلام شرکت HubSpot، بازاریابی محتوایی 3 برابر بیشتر از تبلیغات منجر به ایجاد لید شده و 62 درصد هزینه کمتری دارد.

نکته مهمی که نباید فراموش کنید این است که دنیای امروز تغییر کرده است و به دلیل وجود اینترنت تاکتیک های فروش قدیمی موثر نخواهند بود. به لطف گسترش اینترنت، خریداران برای خرید دقت بیشتری کرده و هنگامی که می‌خواهند وسیله مانند خودرو را خریداری کنند تمام جوانب آن را بررسی می‌کنند و بعد از تحقیقات کامل درباره آن محصول، خرید می‌کنند.

بهترین راه برای نزدیک شدن به این سبک جدید مردم در خرید، این است که نیازهای آن‌ها را شناسایی کرده و با توجه کسب و کارتان پاسخگوی آن‌ها باشید. برای تحقق این موضوع می‌توانید از بازاریابی محتوایی استفاده کنید.  شرط درست انجام دادن این امر ایجاد حس اعتماد در مشتریان است. مردم هنگامی که ببینند در مسیر تحقیق برای خرید محصول، اطلاعات ارایه شده شما کار را برایشان راحت‌تر می‌سازد؛ به شما اعتماد خواهند کرد. برای همین منظور محتوای شما باید آموزشی و مفید باشد.

یکی از جنبه‌های موثر در محتواهای آموزشی کتاب های الکترونیکی هستند. راهنماهای دیجیتال رایگان اطلاعات ارزشمندی از محصولات شما را در اختیار بازدیدکنندگان قرار خواهد داد.  بهترین راه برای نوشتن این کتاب‌های الکترونیکی، این است که رایج‌ترین سوالات یا نگرانی‌هایی که مشتریان هنگام مراجعه به نمایندگی اعلام می‌کنند را جمع‌آوری کنید و پاسخ تمامی آن‌ها را در قالب یک فایل در اختیارشان بگذارید و اگر بازدید کننده ها به این راهنماها علاقه‌مند باشند بتوانند این فایل‌ها را دانلود کنند و برای دریافت این فایل‌ها تنها نام، شماه تلفن و ایمیل خود را وارد کنند. هنگامی که آن‌ها این کتاب‌های الکترونیکی را دریافت کنند  شما یک لید به دست آورده‌اید.

بازاریابی محتوایی به شما اجازه می‌دهد که با صرف هزینه‌های کمتر در استراتژی بازاریابی  به مشتریان بیشتری دست یابید. همچنین به شما کمک خواهد کرد که ترافیک وب‌سایت خود را افزایش دهید. با استفاده از این نوع بازاریابی شما به اطلاعات زیادی از افرادی دست خواهید یافت که به دنبال خرید خودرو هستند و این چیزی است که شما نیاز دارید.

 

 

منبع: Stream Companies – آگوست 2016


   تعداد بازدید ( 796 )
شرکت هایی هستند که شما برای خرید ماست، پوشک یا ریش تراش به آن ها مراجعه می کنید و آن ها اطلاعات شخصی شما را در مورد عادت هایتان جمع آوری می کنند. سپس آن اطلاعات را گرفته و از آن ها برای فروش محصولات بیشتر به شما استفاده می کنند.
در ساليان بسيار دور ، فروشندگان دوره گرد براي بازاريابي و فروش محصولات خود مجبور بودن محله به محله و شهر به شهر عزيمت کنند و در ميدانهاي اصلي و پارکها به شرح کالاها و خدمات خود بپردازند . (برده داران هم براي فروش برده هاي خود از اين روش استفاده ميکردند)
ز زماني که انسانها توانستند با زبان بدن و اصوات ارتباط برقرار کنند ، تا به امروز که ما سبد بسيار متنوعي از محتواهاي ديجيتالي و غير ديجيتالي در اختيار داريم ، همواره محتوا و استفاده از آن جهت رسيدن به اهداف شخصي و گروهي مورد توجه بوده است. در اين چند هزار سال بشر سعي کرده است که ابزاري را انتخاب کند و يا بسازد که محتوا با تاثير گذاري بيشتري منتقل شود .
آیا به دنبال ایجاد یک استراتژی بازاریابی محتوا هستید؟ درست آمدید. اما، اما قبل از ورود به بحث، یک بحث مهم هست که باید بدانید: استراتژی بازاریابی محتوا متفاوت از استراتژی محتوا هست