بازاریابی محتوایی برای کسب و کارهای محلی
02/09/1395

 

بخش قابل توجهی از جستجوهای گوگل مربوط به مکانی خاص است. مردم میلیون‌ها بار در روز چیزهایی مانند مکان رستوران‌ها و شیرینی فروشی ها و.. در یک شهر یا یک مکان تفریحی را جست‌وجو می‌کنند. به همین دلیل موقعیت مکانی برای وب‌سایت شما اهمیت زیادی دارد. اگر بر روی محتواهای مرتبط خود برچسب (Tag) محل را بزنید، می‌توانید بازدید کنندهای بیشتری را جذب کنید.

 

موقعیت خاص شرکت های محلی

حضور آنلاین برای یک شرکت محلی ممکن است کمی چالش برانگیز باشد. داشتن استراتژی با تولید محتوا متفاوت است. فعالیت به صورت محلی باعث می‌شود که شرکت شما بازار خاصی داشته باشد و اغلب مجموعه انتخاب ها و موضوعات محدودتر باشد.

ضریب دفع کاربر یا Bounce Rate به تعداد کاربرانی گفته می‌شود که تنها یک صفحه از وب سایت شما را بازدید کرده و بدون کلیک کردن بر روی صفحات دیگر آن را ترک می‌کنند. برخی از شرکت‌ها به طور طبیعی نرخ دفع کاربر بیشتری دارند. ماند سایت‌های خبری. سایر شرکت‌ها تلاش می‌کنند که کاربران را تا آنجا که می‌توانند بیشتر در سایت خود نگه دارند. هرچه وب سایت شما طراحی زیباتر و اطلاعات بهتری داشته باشد رتبه بهتری را در این شاخص به دست خواهید آورد.

 

مراحل تولید محتوای خاص برای کسب و کارهای کوچک محلی

 

1-  شناسایی مخاطبان محلی

اگر می‌خواهید تنها در محله خود فعالیت کنید، دامنه محتواهای شما کمتر شده و پیدا کردن مخاطبان برایتان آسان‌تر است. اما همواره باید به ارتباط و سازگاری آن‌ها با مخاطبان خود توجه کنید. درباره شخصیت خریدارها مانند جنسیت، سن، الگوهای رفتاری، انگیزه ها و هدف‌شان از خرید را مشخص کنید. این اطلاعات به شما کمک خواهند کرد که بدانید دقیقا چه محتوایی تولید کنید. این اطلاعات باعث می‌شود که محتوای شما کاملا شخصی سازی شده و مطابق با نیاز مخاطبان هدف شما باشد.

از ابزارهایی مانند Facebook Audience Insights یا Neilson Prizm می‌توانید به اطلاعات جامعه آماری مدنظر دست یابید.

 

2- محتوای رقبای خود را بررسی کنید.

یک راه عالی دیگر برای پیدا کردن نوع محتواهای مناسب این است که محتوای کسب و کارهای موفق در آن حوزه را بررسی کنید. می‌توانید محتواهای موفق آن‌ها را مطالعه کنید و متوجه شوید که چه موضوعاتی برای مخاطبان جذاب خواهند بود. به این ترتیب ایده تولید محتواهای موردپسند مخاطبان را کشف خواهید کرد.

زمانی را صرف بررسی محتواهای تولیدی فعلی خود کنید. به شاخص هایی مانند تعداد به اشتراک‌گذاری آن توسط مخاطبان، تعداد لایک‌ها و نظرات توجه کنید زیرا این پارامترها می‌توانند موفقیت محتوای شما را مشخص نمایند. همچنین با استفاده از آنالتیک می‌توانید متوجه شوید که کدام محتوا بازدید بیشتری داشته است.

از ابزارهایی مانند گوگل آنالتیک و Buzzsumo می‌توانید برای تجزیه و تحلیل صفحات خود استفاده کنید.

 

3-  استفاده از روش‌های گسترده و محلی سازی آن‌ها

تنها به این دلیل که حوزه فعالیت شما محلی است و مخاطبان شما محدودتر هستند بدین معنی نیست که نتوانید از استراتژی های بازاریابی محتوایی همه گیر و گسترده استفاده کنید. در حقیقت یکی از ساده ترین و موثرترین راه برای جلب و علاقه مند کردن مخاطبان محلی این است که به این استراتژی ها کمی حس و حال محلی بدهید.

یکی از راه‌های ساده برای انجام این کار این است که تیترهایی مختص خود ایجاد کنید. برخی از فرمت‌ها موفق‌تر از دیگران هستند و بارها این موضوع را ثابت کرده‌اند. با استفاده از اعداد یا عباراتی مانند اینکه چگونه کاری را انجام دهید، به کلمات کلیدی بهتری دست خواهید یافت. عباراتی مانند 7 کاری که در تعطیلات باید در شهر نیویورک انجام دهید؛ می‌توانید در نتایج جست‌و جوهای محلی دیده شوید.

این سبک از تیتر نویسی در سایت‌های سرگرمی مانند Buzzfeed و Upworthy دیده می‌شوند. با خواندن این سایت‌ها می‌توانید ایده بهتری برای تیترنویسی کسب کنید.

 

4- از گذشته برای الهام گرفتن استفاده کنید.

اگر برای نوشتن مطالب با کمبود ایده مواجه شدید، به اینفوگرافیک ها و اطلاعاتی که قبلا منتشر شده نگاهی بیاندازید.  در اکثر موارد با سوال‌هایی مواجه می‌شوید که به طور کامل به آن‌ها پاسخ داده شده است. اما شما می‌توانید با بسط آن موضوعات و اضافه کردن اطلاعات جدید و به روز، مطالب جدیدی ایجاد کنید. برای این کار از ابزارهایی مانند جست‌وجوی تصاویر گوگل و اطلاعات آماری موجود در اینوگرافیک ها استفاده کنید.

 

هنگامی که متوجه شوید که چیزی در منطقه شما پاسخگو خواهد بود، کار برایتان راحت‌تر خواهد اما  فراموش نکنید که هنگام انتخاب موضوعات و عناوین تحقیق کنید تا ببینید مشتریان محلی شما به چه چیزی علاقه مند هستند.

 

 

منبع: Small Business Trend – اکتبر 2016


   تعداد بازدید ( 418 )
شرکت هایی هستند که شما برای خرید ماست، پوشک یا ریش تراش به آن ها مراجعه می کنید و آن ها اطلاعات شخصی شما را در مورد عادت هایتان جمع آوری می کنند. سپس آن اطلاعات را گرفته و از آن ها برای فروش محصولات بیشتر به شما استفاده می کنند.
در ساليان بسيار دور ، فروشندگان دوره گرد براي بازاريابي و فروش محصولات خود مجبور بودن محله به محله و شهر به شهر عزيمت کنند و در ميدانهاي اصلي و پارکها به شرح کالاها و خدمات خود بپردازند . (برده داران هم براي فروش برده هاي خود از اين روش استفاده ميکردند)
ز زماني که انسانها توانستند با زبان بدن و اصوات ارتباط برقرار کنند ، تا به امروز که ما سبد بسيار متنوعي از محتواهاي ديجيتالي و غير ديجيتالي در اختيار داريم ، همواره محتوا و استفاده از آن جهت رسيدن به اهداف شخصي و گروهي مورد توجه بوده است. در اين چند هزار سال بشر سعي کرده است که ابزاري را انتخاب کند و يا بسازد که محتوا با تاثير گذاري بيشتري منتقل شود .
آیا به دنبال ایجاد یک استراتژی بازاریابی محتوا هستید؟ درست آمدید. اما، اما قبل از ورود به بحث، یک بحث مهم هست که باید بدانید: استراتژی بازاریابی محتوا متفاوت از استراتژی محتوا هست