اصول مهم در ایجاد محتوای مناسب
04/09/1395

ظهور بازاریابی محتوایی و رشد بازاریابی دیجیتالی باعث شده است که برندهای مختلف تلاش کنند تا محتوا تولید کنند. حال که هزاران برند مختلف تلاش می‌کنند تا محتوایی در مقیاس جهانی تولید کنند چه اتفاقی می‌افتد؟

بازاریابان اغلب فراموش می‌کنند سوالات کلیدی را از خود بپرسند، سوالاتی مانند اینکه آیا مشتریان  واقعا به آن موضوع اهمیت می‌دهند؟ آیا محتوای تولیدی با برندشان مرتبط است؟ آیا کسی مطالبشان را خوانده و به اشتراک می‌گذارد؟

هر دقیقه از روز بیش از 400 ساعت فیلم جدید در یوتیوب آپلود می‌شود. بیش از 65000 عکس و ویدیو در اینستاگرام به اشتراک گذاشته می‌شود و شما به راحتی از تمامی آن‌ها می‌توانید ایده بگیرید.

مردم علاقه زیادی به محتوای با ارزش و سرگرم کننده دارند و این باعث شده است که برندها تبدیل به ژنراتورهای تولید محتوا شوند، نه تولید کننده محتوا.

بیشتر تولید کنندگان این مطالب بر کمیت به جای کیفیت تمرکز می‌کنند و توجه زیادی به اینکه چه محتوایی مناسب مخاطبان است ندارند و این موضوع باعث می‌شود که بیشتر این محتواها دیده ‌نشوند. یک محتوای خوب باید الهام بخش بوده و با داشتن ایده های جذاب، به خوبی نوشته شده باشد.

هنگام تولید محتوا از خود سوال بپرسید؛ شروع به فیلترکردن محتوای تولیدی خود کنید و با جواب دادن به سوالات زیر مطمئن شوید که محتوای شما معنادار است.

1- آیا مصرف کنندگان برای آن اهمیت قائلند؟

آیا مخاطبان شما توجه می‌کنند که شما چه مطلبی را منتشر کرده‌اید؟ آیا موضوعات شما مرتبط با کسب و کارتان است؟

2- آیا برند شما باید درباره این موضوع صحبت کند؟

آیا این محتوا با اهداف برند شما در یک راستا است و نشان دهنده این است که چه کاری انجام می‌هید و می‌تواند به مانند یک ارتباط با مشتریانی باشد که شما به دنبال آن هستید؟

3- آیا محتوای شما موثر است؟

از چه شاخصی برای اندازه‌گیری موفقیت محتوای خود استفاده می‌کنید؟ تعداد لایک‌های مطلب شما نمی‌تواند به تنهایی نشان دهنده موفقیت آن باشد، بلکه باید منجر به افزایش فروش و ارایه خدمات شما باشد.

4- آیا در چندین کانال فعالیت می‌کنید؟

یک ایده خوب می‌تواند در یک پلتفرم اجرا شود و سپس توسط مشتریان به صورت گسترده تر به اشتراک گذاشته شود.

 

یکی از ویژگی‌هایی که دنیای دیجتال دارد این است که شما می‌توانید هم زمان آن را بررسی و اصلاح کنید. برندها به دنبال دستیابی به اهداف ساده هستند، در واقع هدفشان دسترسی به مخاطبان مناسب است. پلتفرم‌های مختلف ساختار و الگوریتم خود را طوری تغییر می‌دهند که بتوانند افراد بیشتری را به خود جذب کنند. برای مثال در فیس‌بوک محتواها در News Feed و براساس میزان بهینه‌سازی آن نشان داده می‌شود؛ در یوتیوب الگوریتم به گونه‌ای طراحی شده است که ویدیوih براساس مدت زمان دیده شدن الویت بندی می‌شوند؛ یا وب‌سایت آمازون برای اینکه لیست منتخب خود را نمایش دهد از کالاهای استفاده می‌کند که بیشترین فروش را داشته‌اند.

آنچه که امروز اهمیت دارد محتوا است و اینکه محتوای شما چقدر جذاب بوده و بتواند مخاطب بیشتری داشته باشد. پس برای اینکه بتوانید عملکرد محتوای خود را بررسی کنید به میزان بازدید، بررسی، نظرات، لایک ها و افزایش فروش توجه کنید. این معیارها تنها به شما نمی‌گویند که تنها محتوای شما دیده شده است، بلکه نشان می‌دهد که آیا مخاطبان شما آن را پسندیده‌اند یا خیر.

ایجاد ارتباط کلید موفقیت است و برای این منظور باید قبل از تولید محتوا، چارچوب های آن را بررسی کنید. در دنیای تکنولوژی امروز، اطلاعات و ابزارهای زیادی برای ارتقا کسب و کار ارایه وجود و برندها باید از خود بپرسند که آیا واقعا محتوای تولیدی آن‌ها برای زندگی روزمره مشتریان معنی‌دار است یا خیر.

و در آخر فراموش نکنید که  هیچ گاه بر کمیت نسبت به کیفیت تمرکز نکنید، بلکه محتوایی معنی دار را برای مخاطبان ایجاد کنید.

 

 

منبع: Marketing Land - نوامبر 2016


   تعداد بازدید ( 450 )
ظهور بازاریابی محتوایی و رشد بازاریابی دیجیتالی باعث شده است که برندهای مختلف تلاش کنند تا محتوا تولید کنند. حال که هزاران برند مختلف تلاش می‌کنند تا محتوایی در مقیاس جهانی تولید کنند چه اتفاقی می‌افتد؟