بازاریابی تعاملی در بازاریابی محتوایی
06/09/1395

بازاریابی تعاملی چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد؟

هنگامی که "بازاریابی تعاملی" به گوشتان می‌خورد چه چیز به ذهنتان می‌رسد؟

  1. استفاده از نظرسنجی در محتوا

  2. استفاده از آزمون در محتوا

  3. استفاده از اینفوگرافیک

  4. تمام گزینه‌های بالا

اگر پاسخ شما گزینه اول است کاملا درست حدس زده‌اید. همانطور که می‎‌بینید، بازاریابی تعاملی راهی است که با تولید محتوایی که براساس آن مخاطبان کاری را انجام دهند، بتوان با آن‌ها تعامل برقرار کرد. اگر تاکنون از این نوع بازاریابی محتوایی استفاده نکرده‌اید، بهتر است کار خود را شروع کنید.

 

چرا بازاریابی تعاملی برای کسب و کار شما خوب است؟

بازاریابی تعاملی برای همه مناسب نیست اما اگر بتوانید به نحوی صحیح از آن استفاده کنید، می‌تواند برایتان موثر باشد. بسیاری از مردم علاقه دارند تا فعال بوده و کاری جذاب انجام دهند حتی اگر این کار تنها با موس و کلیک کردن باشد. در پس تمامی این‌ها ما می‌دانیم که این روشها موثر است. زیرا براساس اعلام موسسه بازاریابی محتوا، 81 درصد از بازاریابان اعتقاد دارند بازاریابی تعاملی از بازاریابی استاتیک، نتیجه بهتری دارد. مثل همیشه شما باید مطالب خود را تجزیه و تحلیل کرده و آن‌ها را با روش‌های دیگر مقایسه کنید.

به مثال‌های زیر که نمونه‌های خوبی از محتوای تعاملی هستند توجه کنید.

 

وب سایت Orbitz از آزمونی استفاده کرده است که بازدیدکنندگان سایت با استفاده از آن متوجه شوند که آیا همسفرشان خوب است یا خیر.

 

 

یا ION Interactive یک نقشه تعاملی از شهر لندن برای کسانی که می‌خواهند گشت و گذاری خاص در این شهر داشته باشند ارایه داده است.

 

 

شرکت Love the Backcountry از یک آزمون استفاده کرده است که به وسیله آن کاربران متوجه شوند چه نوع ماشین کمپینگی برایشان مناسب است.

 

 

این مثال‌ها تنها نمونه کوچکی از بازاریابی تعاملی بودند. برخلاف ارایه یک مقاله در مورد یک موضوع خاص، با این روش‌ها می‌توان مشتریان را درگیر آن موضوع کرد و در نتیجه آن‌ها زمان بیشتری را در سایت شما سپری می‌کنند.

اگر بعد از یکی از آزمون‌ها یا ... مخاطبان شما در سایتتان عضو شده‌اند، مطمئن شوید که در ادامه نیز مطالبی را در اختیارشان قرار دهید که به دنبالش بوده‌اند.

 

هنگامی که صبحت درباره بازاریابی تعاملی است، هیچ قانون کلی را نمی‌توان برای آن ذکر کرد. تنها چیزی که نیاز است به یاد داشته باشید این است که روشی را اتخاذ کنید که بازدیدکنندگان سایت خود را درگیر آن‌ نمایید و آن‌ها بتوانند در یک روند انجام فعالیت قرار بگیرند. برای این کار نیازی نیست تمامی محتواهایی که قبلا تولید کرده‌اید را کنار بگذارید، بلکه می‌توانید با تغییر هدف محتواهای قدیمی، آن ها را به نوعی تغییر دهید که بین مخاطب و آن محتوا تعامل ایجاد شود.

در کنار آزمون‌ها، نظرسنجی‌ها برخی از محتواهای تعاملی را نیز نمی توان به راحتی طراحی کرد و ممکن است برای پیاده سازی چنین طرحی نیاز داشته باشد از کسانی که در این حوزه متخصص هستند، کمک بگیرید تا برای مثال برایتان اینفوگرافیک، کتاب‌های الکترونیکی و ... را تولید کنند. ابزارهای زیادی وجود دارد که به وسیله آ‌ن‌ها می‌توان محتوای تعاملی ایجاد کرد.

 

 

در حالی که محتواهای تعاملی برای بازدیکنندگان سایت شما جذاب هستند؛ اما این را می‌دانید که محتواب تعاملی به این معنی است که در مجموع محتوای کمتری تولید کنید؟ بسیاری از شرکت‌ها به ماشن تولید محتوا تبدیل شده‌اند اما با ایجاد محتوای تعاملی می‌توان محتوای کمتر و در عین حال معنادار و متفاوت ارایه  کرد.

همچنین تولید محتوای تعاملی بدین معنی است که می‌توانید لیدهای (مخاطبین محتوا) بیشتری به دست آورید. اگر با روش تولید محتوای فعلی خود نتیجه مثبتی نداشته اید پس این نوع تغییرات می‌تواند به شما کمک کند.

 

 

 

منبع: Business to Community – اکتبر 2016

 

 


   تعداد بازدید ( 1298 )
شرکت هایی هستند که شما برای خرید ماست، پوشک یا ریش تراش به آن ها مراجعه می کنید و آن ها اطلاعات شخصی شما را در مورد عادت هایتان جمع آوری می کنند. سپس آن اطلاعات را گرفته و از آن ها برای فروش محصولات بیشتر به شما استفاده می کنند.
در ساليان بسيار دور ، فروشندگان دوره گرد براي بازاريابي و فروش محصولات خود مجبور بودن محله به محله و شهر به شهر عزيمت کنند و در ميدانهاي اصلي و پارکها به شرح کالاها و خدمات خود بپردازند . (برده داران هم براي فروش برده هاي خود از اين روش استفاده ميکردند)
ز زماني که انسانها توانستند با زبان بدن و اصوات ارتباط برقرار کنند ، تا به امروز که ما سبد بسيار متنوعي از محتواهاي ديجيتالي و غير ديجيتالي در اختيار داريم ، همواره محتوا و استفاده از آن جهت رسيدن به اهداف شخصي و گروهي مورد توجه بوده است. در اين چند هزار سال بشر سعي کرده است که ابزاري را انتخاب کند و يا بسازد که محتوا با تاثير گذاري بيشتري منتقل شود .
آیا به دنبال ایجاد یک استراتژی بازاریابی محتوا هستید؟ درست آمدید. اما، اما قبل از ورود به بحث، یک بحث مهم هست که باید بدانید: استراتژی بازاریابی محتوا متفاوت از استراتژی محتوا هست