بازاریابی دیجیتالی از طریق لینکدین
07/09/1395

چگونه از لینکدین به عنوان ابزار بازاریابی دیجیتال استفاده کنیم؟

همانطور که می‌دانید لینکدین یکی از شبکه‌های اجتماعی حرفه‌ای است که بیش از 135 میلیون فرد حرفه‌ای در سراسر دنیا در آن فعال هستند و یک ابزار مناسب برای ارتباط کسب و کارها با یکدیگر به شمار می‌رود. متاسفانه بسیاری از شرکت‌ها قدرت این شبکه اجتماعی را نادیده می‌گیرند. اما به دلیل استفاده گسترده افراد حرفه‌ای در هر حوزه کاری از این شبکه اجتماعی، می‌تواند بخش مهمی از استراتژی بازاریابی یک شرکت باشد.

در این مقاله می‌خواهیم راه‌هایی که می‌توانید از لینکدین به نفع کسب و کارتان استفاده کنید را بیان کنیم.

 

1- مشخصات حساب کاربری خود را در لینکدین بروز کنید.

بیایید با اصول اولیه شروع کنیم. برای اینکه از لینکدین به عنوان یک ابزار بازاریابی موثر استفاده کنید، پروفایل شما باید مرتبط با حوزه کاریتان بوده و به روز باشد. همچنین بایستی افراد مرتبط را فالوو نمایید.

با استفاده از نکات زیر، مشخصاات پروفایل خود را بهبود ببخشید:

 • پروفایل لینکدین خود را همواره به روز کنید؛ این کار ساده باعث می‌شود که بتوانید با افراد مرتبط با کارتان ارتباط برقرار کنید.

 • به اشتراک گذاشتن پست های وبلاگ؛ اگر دارای یک وبلاگ هستید، لینکدین این امکان را به شما می‌دهد که آدرس وبلاگ خود را در پروفایلتان درج کرده و مطالبی که در آن منتشر می‌کنید در لینکدین نیز به اشتراک گذاشته شود. این قابلیت برای افزایش بازدید از محتوای شما موثر است.

 • کارهای خود را به اشتراک بگذارید؛ برای مثال اگر یک دوره آموزشی مرتبط با کارتان را مدیریت کرده‌اید، آن را در لینکدین به اشتراک بگذارید تا بازدیدکنندگان متوجه این موضوع شوند که شما در این حوزه صنعت چه عملکردی دارید و آیا تجربیات شما  مرتبط با نیاز آن‌ها هست یا خیر.

 • اتفاقات مهم را به اشتراک بگذارید؛ برای مثال جلساتی که قرار است در آن‌ها صحبت کنید و اخبار مربوط به مجموعه خود را منتشر کنید. با به اشتراک گذاری این پست‌ها در شبکه‌های اجتماعی ارتباطات بیشتری را در لینکدین به دست خواهید آورد.

 • از توییتر بیشتر استفاده کنید؛ با ادغام توییتر با لینکدین می‌توانید در زمان زیادی صرفه جویی کنید. زیرا به اشتراگ گذاری پست ها بین آن‌ها به راحتی انجام می‌گیرد.

 • نمونه کارهای خود را آپلود کنید؛ با این کار دستاوردهای کاری شما مشخص می‌شود. لینکدین مکانی مناسب برای رزومه کاری شماست.

هنگام صحبت کردن از شرکت و خودتان همواره صادق باشید و مطمئن باشید که بازخورد مثبتی دریافت خواهید کرد.

 

2- برای افزایش بازدید از ابزارهای لینکدین استفاده کنید.

لینکدین دارای قابلیت‌های است که به افراد اجازه می‌دهد با استفاده از community با یکدیگر تعامل داشته باشند. این قابلیت‌ منجر به ایجاد ارتباطات جدید و ارزشمند می‌شود و می‌توانید به عنوان یک کارشناس در حوزه کاری خود شناخته شده و نام تجاری خود را به دیگران بشناسانید.

در اینجا برخی از این community که می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید را ذکر میکنیم:

 • گروه‌ها، گروه‌هایی مرتبط با کارتان ایجاد کنید یا حتی در گروه‌های دیگری که در محدوده شما دارای تجربه و تخصص هستند، عضو شوید. این کار باعث می‌شود که با افراد جدیدی آشنا شوید که علاقه مند به برند و خدمات شما هستند. همچنین می‌تواند به شما در یادگیری نیز کمک کند.

 • پاسخ‌ها؛ دانش کسب و کارتان را به اشتراک بگذارید، سوال بپرسید و به دنبال دریافت جواب باشید. به سوالات دیگران پاسخ دهید و شروع به ایجاد ارتباط با دیگران نمایید.

 • صفحات شرکت‌ها؛ رقبای خود را زیر نظر بگیرید و توجه کنید که نتایج کار آن‌ها چگونه بوده است. شرکت‌هایی که در زمینه کاری شما فعالیت می‌کنند را پیدا کنید یا حتی به دنبال شرکت‌هایی باشید که به دنبال استخدام کردن فردی مانند شما هستند. این یک ابزار مناسب برای منتشر کردن پروفایل شرکت و اطلاعات درباره محصولات و خدمات است.

با استفاده از امکانات و community هایی که توسط لینکدین ارایه می‌شود، می‌توانید فالوور بیشتری را به دست آورید و خود را به عنوان کارشناس حوزه کاری خود معرفی کنید. به جای اینکه تلاش کنید تنها محصولات خود را بفروشید، تلاش کنید تا مخاطبان خود را ترغیب به ایجاد ارتباط نمایید زیرا مردم تمایل زیادی به پاسخگویی به یک فروشنده صرف را ندارند. این تعاملات صادقانه باعث می‌شود که در نهایت منجر به فروش شود.

 

3- استفاده از لینکدین برای کسب و کار

اکنون که پروفایل شما کامل شده است و  در آن فعال هستید وقت آن است که از این شبکه اجتماعی به عنوان ابزاری برای ارتقا کسب و کارتان بهره بگیرید.

 • ارتباط با مشتریان بالقوه؛ با استفاده از شبکه‌ای از ارتباطات دسترسی به مشتریان بالقوه راحت تر خواهد بود. اگر  با این مشتریان بالقوه ارتباط ندارید، ببینید که آیا وجه اشتراکی بین این ارتباطات وجود دارد یا خیر. لیندین دارای قابلیت معرفی این ارتباطات است. بدین معنی که یکی از ارتباطات شما می‌تواند شما را به ارتباطات خودش معرفی کند.

 • به دنبال کارکنان باشید؛ لینکدین یک ابزار مناسب برای پیدا کردن افراد با استعداد در شاخه‌ای است که شما به دنبال آن هستید. همچنین تمامی آن‌ها دارای یک رزومه یا پروفایل در لینکدین خود هستند که قبل از آنکه شما بخواهید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید می‌توانید نگاهی به آن بیاندازید.

 • تبلیغات؛ لینکدین همچنین دارای تبلیغات پولی است. اگر شرکت شما دارای منابع مالی برای تبلیغات است، می‌توانید از این راه برای دستیابی به مشتریان هدف خود استفاده کنید.

 • تجزیه و تحلیل آنالتیک؛ لینکدین همچنین دارای قابلیت تجزیه و تحلیل اختصاصی است که به شما تاثیر محتوایتان را نشان می‌دهد. بررسی کنید که وضعیت شما نسبت به رقبایتان چگونه است و براساس آن محتوای خود را بهینه کنید. بازار هدف خود را به سرعت شناسایی کنید و بر این اساس محتوای متناسب با آن تولید کنید.

 

از لینکدین به عنوان یک ابزار در بازاریابی دیجیتالی استفاده کنید تا بتوانید شرکت خود را به عنوان یک کارشناس حوزه خود معرفی کرده و فالوور بیشتری به دست آورید. با پیروی از این اصول ترافیک سایت شما نیز بالاتر خواهد رفت.

 

 

 

منبع: Business to Community  - نوامبر 2016


   تعداد بازدید ( 667 )
در دنياي امروز ، بيشترين درگاه ورود به اينترنت از طريق app ها است . و اين اهميت آنها را مشخص ميکند . براي موفقيت در فضاي آنلاين مهمتر از داشتن يک وب سايت خوب و بالا بردن رتبه آن در موتورهاي جستجو ميبايست به فکر ايجاد يک app باشيم . اما مشکل اينجاست که چه کار کنيم در app store ها ديده شويم
وقتي ابعاد تئوري "جلب توجه و جذب" و انواع جذابيت را از زبان دکتر روستا شنيدم ، فهميدم که اينها دقيقا" همان مفاهيمي هستند که ما در بازاريابي ديجيتالي با impression rate و engagement rate و conversion rate ميشناسيم
يکي از دغدغه هاي صاحبان کسب و کار الکترونيکي اينست که آيا محصول (کالا و خدمات ) جديد ميبايست با domain جديد معرفي شود و يا در زير مجموعه sub domain) domain ) و يا در زير مجموعه فهرست ( sub folder ) قرار گيرد؟
همانطور که می‌دانید لینکدین یکی از شبکه‌های اجتماعی حرفه‌ای است که بیش از 135 میلیون فرد حرفه‌ای در سراسر دنیا در آن فعال هستند و یک ابزار مناسب برای ارتباط کسب و کارها با یکدیگر به شمار می‌رود. متاسفانه بسیاری از شرکت‌ها قدرت این شبکه اجتماعی را نادیده می‌گیرند.