تور مجازی، محتوای پارک KRKA
11/09/1395

تور مجازی در پارک ملی KRKA

پارک ملی KRKA که در جنوب کرواسی قرار دارد و به دلیل داشتن سری هفت تایی از آبشارهایش شناخته شده است، برای بازدیدکنندگانش اپلیکیشن متفاوتی را ارایه کرده است که مبتنی بر تکنولوژی واقعیت افزوده یا AR  است. اپلیکیشن موبایل تور پارک ملی Krka  به بازدیدکنندگان کمک می‌کند که جهت یابی راحت‌تری در منطقه Skradinski Buk داشته باشند و بتوانند به اطلاعات امکانات پارک دسترسی داشته باشند.

براساس گزارش HRTurizam اپلیکیشن این پارک ملی مبتنی بر مفهوم واقعیت افزوده است. مفهوم واقعیت افزوده یک دید مستقیم یا غیرمستقیم از دنیای فیزیکی و محیط واقعی اطراف ماست که عناصر آن به وسیله اطلاعات ورودی سنسورها مانند صدا، ویدیو، گرافیک یا اطلاعات GPS در پردازنده کامپیوتری به آن اضافه می‌شود.

این اپلیکیشن AR در 12 زبان برای بازدیدکنندگان در دسترس است و آن‌ها می‌توانند به راحتی متوجه شوند که دقیقا در کجا قرار دارند و مکان های ورودی و خروجی، اطلاعات، ایستگاه اتوبوس، قایق های تفریحی، رستوران‌ها، مغازه‌های فروش سوغات و ... در کجا قرار دارند.

استفاده از این اپلیکیشن واقعیت افزوده بسیار راحت است.

هنگامی که آن را باز کنید، در صفحه نمایش راداری را می‌بینید که در آن نقاط مجاوری که ممکن است مورد علاقه بازدیدکنندگان باشد به همراه اطلاعات فاصله از آن‌ها، مشخص شده‌اند.

با کلیک کردن بر روی این آیتم‌ها روی نقشه، اطلاعات بیشتری درباره آن در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. همچنین در مسیر حرکت‌های مختلف، اطلاعات متناسب با آن مسیر نمایش داده می‌شود.

با این اطلاعات کاربران می‌توانند زمان بندی بهتری برای بازدید از این پارک داشته باشند. زیرا این اپلیکیشن تخمین می‌زند که چه مقدار زمان برای بازدید کامل و خروج از پارک لازم است. با استفاده از این امکانات بازدیدکنندگان بیشترین استفاده را از مناظر طبیعی، فرهنگی و تاریخی از پارک Krka خواهند داشت.این اپلیکیشن برای سیستم عامل اندروید و iOS در دسترس می‎‌باشد.

 

استفاده از محتواي وب سايت دکتر حميدرضا اسماعيل خو بدون ذکر منبع پيگرد قانوني دارد . 

 

منبع: Total Croatia News – نوامبر 2016


   تعداد بازدید ( 456 )
اينکه مدل کسب و کار اتاقهاي پرو هوشمند چقدر موفق خواهد شد، آينده مشخص ميکند . اما سعي و تلاش شرکتها در ارايه خلاقانه ارزشهاي جديد به مشتريان ، و ارايه يک تجربه خريد جديد ميتواند تبديل به يک مزيت رقابتي شود .
نمونه هایی از Gamification به عنوان استراتژی بازاریابی در اطراف ما وجود دارند. یکی از بارزترین آن ها برنامه «نایک پلاس» شرکت نایک می باشد، که پلتفرمی است که وقتی شرکت کنندگان به اهداف مشخصی رسیدند به آن ها پیام متنی و اشکال گرافیکی در دستگاه های موبایل یا دستبندهای ویژه ای جایزه بدهد.
يکي از تکنيکهاي بازاريابي قرن بيست و يکم ، کنار گذاشتن کمپينهاي تبليغاتي در بازاريابي و استفاده از آدم هايي است که واقعا از يک برند خوششان مي آيد و به مقبوليت آن برند در جامعه هم کاري ندارند. اما مشکل اصلي پيدا کردن اين آدمهاست.
سیستم ناوبری یا هدایت خودروهای دیزلی یا وسایل نقلیه الکترونیکی هر روز در حال پیشرفت است اما سال گذشته اخباری مبنی بر استفاده از تکنولوژی واقعیت افزوده در سیستم هدایت خودروهای فولکس واگن منتشر شد. در این گزارش بیان شده بود که