واقعیت افزوده در صنعت اتومبیل
14/09/1395

سیستم ناوبری یا هدایت خودروهای دیزلی و وسایل نقلیه الکترونیکی هر روز در حال پیشرفت است اما سال گذشته اخباری مبنی بر استفاده از تکنولوژی واقعیت افزوده در سیستم هدایت خودروهای فولکس واگن منتشر شد. در این گزارش بیان شده بود که این شرکت خودروسازی قصد دارد در خودروهای الکترونیکی خود از تکنولوژی واقعیت افزوده استفاده کند. Klaus Bischoff مدیر این شرکت می‌گوید، خودرو الکترونیکی I.D. خودرویی کاملا متفاوت بوده و اجزای آن طراحی جدیدی دارند و در انتهای این دهه میلادی معرفی خواهد شد.

این سیستم برای شرکت فولکس واگن بسیار مهم است؛ موتور الکترونیکی این خودرو به عقب آن منتقل شده و این موضوع باعث می‌شود تا داشبورد خودرو 200 میلیمتر جلوتر رود. مدیر این شرکت همچنین گفته است که این سیستم جدید هدایت و کنترل مسیر بر روی شیشه جلو و اطلاعات آن  حدود 50 فوت جلوتر از راننده نمایش داده می‌شود. اطلاعات ناوبری مانند اینکه راننده در کجا باید مسیر خود را عوض کرده یا گردش به چپ یا راست داشته باشد.

هنگامی که این سیستم به طور کامل توسعه پیدا کند، اطلاعات نمایش داده شده فقط اطلاعات مسیر نخواهد بود و قادر است خطرات عبور عابر پیاده و موانع پیش روی راننده را نیز نشان دهد. همچنین این سیستم به رانندگان هشدار می‌دهد که در مسیر آن‌ها جاده بر اثر برف و باران لغزنده است یا خیر.

این سیستم به یک سرور ابری HERE که در آن اطلاعات نقشه وجود دارد متصل می‌شود. سیستم HERE متعلق به شرکت BMW، Audi و Daimler است. همچنین از اطلاعات نقشه های  سه بعدی Lidar و اطلاعاتی که از میلیون ها خودرو دیگر جمع آوری می‌شود استفاده می‌کند. این سیستم شبیه به سیستم ابری خودکار که توسط تسلا موتورز (Tesla Motors) توسعه داده شده است، می‌باشد.

به نظر می‌رسد که این سیستم شبیه به تکنولوژی خودروی Model 3 است که شرکت تسلا موتورز  قصد دارد در اواخر سال 2017 آن را تولید نماید. شرکت تسلا موتورز حدود 5 سال است که خودرو تولید می‌کند اما برخی از بزرگترین تولیدکنندگان این صنعت از آن پیروی می‌کنند. ایلان ماسک (Elon Musk) مدیر عامل شرکت تسلا موتورز می‌گوید شرکت ما مسیری را ایجاد می‌کند که دیگران آن را دنبال کنند.

 

 

منبع: GAS 2 – نوامبر 2016


   تعداد بازدید ( 492 )
اينکه مدل کسب و کار اتاقهاي پرو هوشمند چقدر موفق خواهد شد، آينده مشخص ميکند . اما سعي و تلاش شرکتها در ارايه خلاقانه ارزشهاي جديد به مشتريان ، و ارايه يک تجربه خريد جديد ميتواند تبديل به يک مزيت رقابتي شود .
نمونه هایی از Gamification به عنوان استراتژی بازاریابی در اطراف ما وجود دارند. یکی از بارزترین آن ها برنامه «نایک پلاس» شرکت نایک می باشد، که پلتفرمی است که وقتی شرکت کنندگان به اهداف مشخصی رسیدند به آن ها پیام متنی و اشکال گرافیکی در دستگاه های موبایل یا دستبندهای ویژه ای جایزه بدهد.
يکي از تکنيکهاي بازاريابي قرن بيست و يکم ، کنار گذاشتن کمپينهاي تبليغاتي در بازاريابي و استفاده از آدم هايي است که واقعا از يک برند خوششان مي آيد و به مقبوليت آن برند در جامعه هم کاري ندارند. اما مشکل اصلي پيدا کردن اين آدمهاست.
سیستم ناوبری یا هدایت خودروهای دیزلی یا وسایل نقلیه الکترونیکی هر روز در حال پیشرفت است اما سال گذشته اخباری مبنی بر استفاده از تکنولوژی واقعیت افزوده در سیستم هدایت خودروهای فولکس واگن منتشر شد. در این گزارش بیان شده بود که