دامين جديد براي محصولات، آري يا خير؟
22/11/1395

يکي از دغدغه هاي صاحبان کسب و کار الکترونيکي اينست که آيا محصول (کالا و خدمات ) جديد ميبايست با domain جديد معرفي شود و يا در زير مجموعه  sub domain)  domain )  و يا در زير مجموعه فهرست ( sub folder  ) قرار گيرد؟ جواب اين سئوال آسان نيست. اگر بخواهيم از کسب و کارهاي الکترونيکي موفق الگو بگيريم بايد گفت در دنياي تجارت الکترونيکي از هر سه روش استفاده شده است .
قبل از جواب به اين سئوال،  با اين سه روش آشنا ميشويم: 
فرض کنيم شرکت شما توليد کننده لوازم آرايشي و بهداشتي است. و نام دومين آن domain.com  ميباشد. پس از سالها تحقيق يک نوع شامپو توليد ميکنيد بنام  shampoo که با توجه به هزينه بالاي  R&D  آن انتظار داريد فروش خوبي داشته باشد . کارزارهاي تبليغاتي آن را آغاز ميکنيد . حال سئوال اينست که در خصوص کمپين  On site  و همينطور فروش اينترنتي آن چگونه نام صفحه را تخصيص ميدهيد:
1-روش زير مجموعه فهرست (sub folder ): در اين روش بنظر ميرسد از نظر رتبه موتورهاي جستجو و SEO بهترين روش باشد . يعني صفحه تبليغات و فروش اين شامپو در زير فهرست به ترتيب زير قرار ميگيرد :
domain.com/shampoo/
2-در روش دوم در زير دامنه اصلي قرار ميگيرد که sub domain ميگويند. معمولا" به subdomain سطح سوم domain نيز ميگويند:
Shampoo.domain.com
3-و اما روش سوم تخصيص يک دومين جداگانه براي محصول جديدتان:
Shampoo.com 
همانگونه که گفته شد همه ما به طور پيش فرض تصور ميکنيم روش اول يا sub folder  از همه بهتر است. به دو دليل : يکي اينکه اکثر وب سايتها براي محصولات جديدشان از اين روش استفاده ميکنند و دوم اينکه از نظر  content marketing يا بازاريابي محتوايي که يکي از روشهاي بالا بردن رتبه در موتورهاي جستجو و SEO است اين روش توصيه ميشود . اما بايد گفت اين تصور که sub folder هميشه بهترين روش است يک اشتباه است. براي روشن شدن موضوع نگاهي به غول تجارت الکترونيکي دنيا  amazon ميندازيم :
آمازون از هر سه روش استفاده ميکند.  اين فروشگاه الکترونيکي محصولات بسيار متنوعي ميفروشد . از کتاب و لوازم آرايش گرفته تا نرم افزار و کارتهاي هديه . صفحه فروش هر کدام از اين محصولات از روش sub folder  ميباشد . مانند بخش فروش نرم  افزار امازون با آدرس زير :
http://www.amazon.com/software
اما يکي ديگر از خدمات آمازون ، سرويس "همکاري در فروش" يا  affiliate marketing  است که بر اساس آن هر شخصي ميتواند در وبلاگ، يا وب سايت خود محصولات آمازون را تبليغ کند و در صورت هدايت مشتري به سمت امازون و فروش ان محصول ، تا 10% از سود به شخص تعلق ميگيرد . در حقيقت يک روش انبوه سپاري (crowed sourcing)   در بازاريابي است. هرچند که با تايپ آدرس بصورت http://www.amazon.com/associates نيز به آن redirect  خواهد شد،  اما امازون اين سرويس را بر اساس آدرس زير معرفي ميکند که يک آدرس  sub domain است. (روش دوم)  
https://affiliate-program.amazon.com
يکي ديگر از خدمات شرکت امازون ، تجزيه و تحليل آمار وب سايتهاست. که اين خدمت در سال 1999 با خريد Alexa و با همکاري گوگل توسط شرکت امازون ارايه شد. همانگونه که ميدانيد اين سرويس در يک domain جداگانه و يک برند مجزا در آدرس زير قابل دسترسي است:
http://www.alexa.com
استفاده از هر سه روش توسط امازون و شرکتهاي بزرگ ديگر مانند  Alibaba ، گوگل، ياهو، اي بي چه توجيهي دارد؟ براي پاسخ به اين سئوال بايد به اين نکته اشاره کرد که در دنياي امروز بحث بازاريابي الکترونيکي و مخصوصا"  SEO تنها يک بحث فني نيست. افق SEO بسيار فراتر از بحثهاي مربوط به  on site  و حتي   on web  است. بسياري از تصميمات در حوزه  SEO با استراتژي هاي بازاريابي شرکت و برندسازي گره ميخورد. تصميم براي استفاده از sub domain، sub folder  و domain  هم يکي از اين تصميمات استراتژيک است. انتخاب يکي از اين سه روش براي محصولات جديدمان بايد در راستاي برند سازي آنها باشد . آيا يک محصول جديد ادامه يکي از محصولات قبلي ماست (روش sub folder) ؟ آيا اين محصول جديد در ادامه محصولات قبلي است اما با يک رويکرد جديد و يک بازار هدف جديد است (روش sub domain ) و يا اينکه اين محصول جديد ارتباط کاملي با محصولات قبلي و سرويس هاي شناخته شده شرکت ندارد و هدف آن برند جديد ميباشد (روش domain) ؟
 يکي از ابزارهايي که به ما در انتخاب اين مسير کمک ميکند ماتريس   Ansoff matrix)) است. بر اساس اين جدول ، در توليد يک محصول ، استراتژي بازاريابي به چهار بخش تقسيم ميشود:
 
به نظر اينجانب اگر محصول ما در راستاي استراتژي diversification   قرار دارد اغلب ميبايست با يک  domainجديد و يک برند مجزا معرفي شود . با استراتژيmarket penetration  بهتر است از  subfolder  و استفاده از برند فعلي باشد. و در استراتژي  market development   و product development    بر اساس نوع بازار و محصول ميتوان از هر سه روش sub folder، subdomain و domain  استفاده کرد. استفاده از  domain مجزا براي يکي از محصولاتمان ميتواند يکي از دلايل زير را داشته باشد:
1-افزايش فروش: زماني که ميخواهيد محصول جديدتان هويت و برند مسستقلي از شرکت شما داشته باشد تا بر اساس آن فروش آن بالاتر برود. 
2-پايين آوردن ريسک اعتباري: وقتي که محصولي را وارد بازار ميکنيد، و در موفقيت آن شک داريد،  تا زمان موفقيت آن را از شرکت خود جدا ميکنيد و نميخواهيد بازار متوجه شود اين محصول را شرکت شما توليد کرده است.
3-تميز ماندن برند شرکت: زماني که بازار تصوير ذهني معيني از شرکت شما دارد، برخي اوقات ارايه يک محصول بدون ارتباط با برند شرکت ميتواند روي تصوير ذهني بازار خدشه وارد کند . در اينجا ميتوانيم از يک domain با برند جديد استفاده کنيم.
4-اجبار: وقتي يک محصول با برند مشخصي شکل گرفته است و شرکت شما آنرا ميخرد، تغيير برند و domainميتواند خدشه زيادي بر آن وارد کند . بنابراين ما مجبور هستيم در ادامه آن حرکت کنيم. مانند YouTube در گوگل و  Alexa در آمازون
در آخر بايد به اين نکته توجه کرد که استفاده از ماتريس آنسوف و راهکارهاي بالا نميتواند هميشه کارگشا باشد و در دنياي تجارت الکترونيکي موارد وجود دارد که با اين تحليل سازگار نيست. آنچه که از همه مهمتر است اينست که بازار هدفمان را بشناسيم و ببينيم محصولمان با کدام روش ميتواند جايگاه بهتري داشته باشد.

 

استفاده از محتواي وب سايت دکتر حميدرضا اسماعيل خو بدون ذکر منبع پيگرد قانوني دارد . 

 

   تعداد بازدید ( 665 )
در دنياي امروز ، بيشترين درگاه ورود به اينترنت از طريق app ها است . و اين اهميت آنها را مشخص ميکند . براي موفقيت در فضاي آنلاين مهمتر از داشتن يک وب سايت خوب و بالا بردن رتبه آن در موتورهاي جستجو ميبايست به فکر ايجاد يک app باشيم . اما مشکل اينجاست که چه کار کنيم در app store ها ديده شويم
وقتي ابعاد تئوري "جلب توجه و جذب" و انواع جذابيت را از زبان دکتر روستا شنيدم ، فهميدم که اينها دقيقا" همان مفاهيمي هستند که ما در بازاريابي ديجيتالي با impression rate و engagement rate و conversion rate ميشناسيم
يکي از دغدغه هاي صاحبان کسب و کار الکترونيکي اينست که آيا محصول (کالا و خدمات ) جديد ميبايست با domain جديد معرفي شود و يا در زير مجموعه sub domain) domain ) و يا در زير مجموعه فهرست ( sub folder ) قرار گيرد؟
همانطور که می‌دانید لینکدین یکی از شبکه‌های اجتماعی حرفه‌ای است که بیش از 135 میلیون فرد حرفه‌ای در سراسر دنیا در آن فعال هستند و یک ابزار مناسب برای ارتباط کسب و کارها با یکدیگر به شمار می‌رود. متاسفانه بسیاری از شرکت‌ها قدرت این شبکه اجتماعی را نادیده می‌گیرند.