اخبار مجموعه درینه
اينکه مدل کسب و کار اتاقهاي پرو هوشمند چقدر موفق خواهد شد، آينده مشخص ميکند . اما سعي و تلاش شرکتها در ارايه خلاقانه ارزشهاي جديد به مشتريان ، و ارايه يک تجربه خريد جديد ميتواند تبديل به يک مزيت رقابتي شود .
اينکه مدل کسب و کار اتاقهاي پرو هوشمند چقدر موفق خواهد شد، آينده مشخص ميکند . اما سعي و تلاش شرکتها در ارايه خلاقانه ارزشهاي جديد به مشتريان ، و ارايه يک تجربه خريد جديد ميتواند تبديل به يک مزيت رقابتي شود .
نمونه هایی از Gamification به عنوان استراتژی بازاریابی در اطراف ما وجود دارند. یکی از بارزترین آن ها برنامه «نایک پلاس» شرکت نایک می باشد، که پلتفرمی است که وقتی شرکت کنندگان به اهداف مشخصی رسیدند به آن ها پیام متنی و اشکال گرافیکی در دستگاه های موبایل یا دستبندهای ویژه ای جایزه بدهد.
يکي از تکنيکهاي بازاريابي قرن بيست و يکم ، کنار گذاشتن کمپينهاي تبليغاتي در بازاريابي و استفاده از آدم هايي است که واقعا از يک برند خوششان مي آيد و به مقبوليت آن برند در جامعه هم کاري ندارند. اما مشکل اصلي پيدا کردن اين آدمهاست.
سیستم ناوبری یا هدایت خودروهای دیزلی یا وسایل نقلیه الکترونیکی هر روز در حال پیشرفت است اما سال گذشته اخباری مبنی بر استفاده از تکنولوژی واقعیت افزوده در سیستم هدایت خودروهای فولکس واگن منتشر شد. در این گزارش بیان شده بود که
واقعیت افزوده تنها محدود به بازی پوکمون گو نیست. بلکه پیش‌بینی می‌شود که در آینده در تجارت و بازاریابی بسیار از آن استفاده شود. براساس گفته متخصصین هرچه تکنولوژی استفاده از اینترت اشیا بیشتر شود به همان نسبت واقعیت افزوده نیز گسترش خواهد یافت.
پارک ملی KRKA که در جنوب کرواسی قرار دارد و به دلیل داشتن سری هفت تایی از آبشارهایش شناخته شده است، برای بازدیدکنندگانش اپلیکیشن متفاوتی را ارایه کرده است که مبتنی بر تکنولوژی واقعیت افزوده یا AR است.
برای درک هرچه بیشتر اینکه چگونه می‌توان از تکنولوژی به نفع کسب و کارمان استفاده کنیم باید در وهله اول بدانیم که هر شاخه از تکنولوژی چیست و عملکرد آن در کسب و کار ما چگونه است. بیایید نگاهی به تکنولوژی واقعیت افزوده یا AR بیاندازیم.
احتمالا شما هم نام بازی پوکمون و شخصیت‌های آن را شنیده‌اید، بازی که الهام گرفته شده از نمایش تلویزیونی سال 1990 است. این بازی که بر محوریت GPS است به کاربران این امکان را می‌دهد که در محیط اطراف خود به دنبال شخصیت‌های این بازی باشند.
در حالی که اکثر تبلیغات و تلاش‌های بازاریابی دارای اهداف دقیق و نتایج قابل اندازه‌گیری هستند، اما همه چیز برای Jovanis Bouargoub متفاوت است. Jovanis Bouargoub صاحب یک رستوران در شیکاگوست اما در این رستوران نیازی نیست لباس رسمی بپوشید، بلکه می‌توانید هیجان را تجربه کنید.
Sephora Visual Artist به مشتریان اجازه می‌دهد تا بتوانند با استفاده از ربات مسنجر فیس‌بوک محصولات ایده‌آل خود را انتخاب کنند. شرکت زنجیره‌ای فرانسوی لوازم آرایش، Sephora، با همکاری شرکت واقعیت افزوده ModiFace، یک آرایشگر مجازی (Sephora Visual Artist) را توسعه دادند که مشتریان می‌توانند به راحتی و تنها از طریق صفحه نمایش
  1